Yaşam

Amerika’nın Kanalizasyonlarında Yaşayan İnsanlar

Las Vegas tünelleri başlangıçta şiddetli yağmurların analizi için inşa edilmiş olsa da, daha sonra 320 kilometrelik bir tünel açıldı. yaşam alanına dönüştüve şimdi burada 1000’e yakın insan yaşıyor.

insanlarla, fareler ve böcekler yaşarBu yeraltı şehrinde sizi şaşırtacak bazı kurallar var: hijyen ve saygı.

Tünellerde yaşayan insanların ortasında yazılı olmayan kurallar var.

Tahmin edilebileceği gibi, Las Vegas’ın altında yaşayan insanların büyük çoğunluğu evsizler ve kumarhane çalışanları oluşturur. Bu insanların arasında bazı kurallar vardır.

Hijyenik değilseniz ve birbirinize saygı göstermiyorsanız, yeraltı şehrini terk etmeniz istenebilir. burada yaşayanlar, çünkü birbirlerinden çalmazlarKendileriyle gurur duyduklarını söylüyor.

“Amerika’nın unutulmuşları” bu yeraltı şehrinde yaşıyor.

Caesars Palace, Rio, Flamingo ve Orleans’ın altından veya yakınından geçen tüneller, en büyük ve en tanınmış kumarhaneler Başta şehir içi olmak üzere şehrin her yerinden girişler var. Çoğunlukla rutubetli ve rutubetli olan tüneller, ışıktan ve yukarıdaki parlak yaşamdan yoksun olsalar da yüzlerce kişiye ev sahipliği yapıyor.

Burada yaşayan insanlara “Amerika’nın unutulmuşları” diyebiliriz. Bildiğimiz gibi, her gece yaklaşık 200.000 Amerikalı evsiz kalıyor. halka açık yerlerde uyumak veya barınaklara doluşmak. İşte bu insanların bir kısmı da tünellerde yaşıyor.

Her tünelin kendi gelenekleri ve liderleri vardır.

Tünel halkının bir kısmı geçici iken, yıllarca orada yaşamış insanlar da var. hayatlarını orada yaşamak İnsanların tatlı su ve elektriğe erişimi yok. Bu yüzden pille çalışan ışık kaynaklarına başvururlar ve suyu dışarıya taşırlar.

Dahası; her tünelin gelenekleri, ritüelleri ve resmi olmayan başkanları vardır. Tünelden çıkmak isteyenler için sırayla azalan Hatta bir adam var. Paul Vautrinot adlı bu adam, insanların neye ihtiyacı olduğunu biliyor ve onlara yardım ediyor. Yiyecek getirir, pil verir, yeni fenerler sağlar ve temiz iç çamaşırı sunar.

Tünellerin üzerindeki şanlı hayatla uğraşmak zorunda kalmadan hayatta kalmaya çalışıyorlar.

Kısacası zirvedeki gösterişli hayatın altında tam tersi bir hayat yatıyor. Amerika’nın görünmez insanları, Tüm bu ihtişamdan uzak,yaşam çabası vermeye çalışmak.

Kaynaklar:Çöl, Dornob

haber-ergene.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu