Haber

Bodrum Cruise Port’ta deniz kirliliğine müdahale tatbikatı yapıldı

Bodrum Cruise Port’ta deniz kirliliğine müdahale tatbikatı, ilgili kurumların iştirakiyle gerçekleştirildi.

Bodrum Cruise Port liman işletmesi tarafından yolcu limanında hazırlanan tatbikat, senaryo gereği limanda yakıt alan gemiden sızıntı olduğu istikametinde yapılan telsiz anonsuyla başladı.

Çekilen yağ bariyerleri ile deniz yüzeyinde oluşan kirliğin yayılımı önlendi ve deniz canlılarına ziyan vermemesi için müdahalede bulunuldu.

Deniz yüzeyinden toplanan kirli atık, depolama tanklarına aktarıldı. Atığın lisanslı atık alım tesislerine gönderilmesiyle tatbikat sonlandırıldı.

Bodrum Cruise Port’ta etraf ünitesi başta olmak üzere tüm ilgili departmanlar harekete geçerek gerekli lojistik, güvenlik ve öbür takviye öge faaliyetleri sağlandı. Tatbikata Bodrum Liman Başkanlığı yetkilileri, tatbikat için yetkili danışman firma ve tüm liman işçisi katıldı.

Global Ports Holding Doğu Akdeniz Bölgesi Yöneticisi ve Ege Port Genel Müdürü Aziz Güngör, limanlarda yılda iki sefer yapılan tatbikatlarla, denizlerin paklığı için faal bir takım oluşturduklarını belirterek, işçisi yaşanacak muhtemel bir etraf felaketinde müdahale için her an hazır tuttuklarını tabir etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu