Ekonomi

‘Delilerin delisi’ lakaplı Muhammed Yakut İspanya’da gözaltına alındı

Türkiye’nin hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkardığı Muhammed Yakut, İspanya’nın kuzeyinde polis tarafından yakalandı.

İspanyol polis yetkililerinden alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “birden fazla kişinin toplu olarak yağmalanması” ve “kişisel verilerin hukuka aykırı olarak ele geçirilmesi ve yayılması” suçlarından soruşturma başlatan Yakut hakkında kırmızı bülten çıkarıldı. dün İspanya’nın kuzeyindeki Santander şehrinde. kontrolde kaldı.

Türkiye’nin iade talebi üzerine Yakut’un tutuklandığına ilişkin bilginin bu sabah Madrid Büyükelçiliği’ne iletildiği ve hukuki sürecin başlatıldığı öğrenildi.

Ruby şu anda Santander’de gözaltında tutuluyor.

İade, Türkiye’de Adalet ve Dışişleri Bakanlığı’ndan gelen bilgilerin İspanya’daki ulusal mahkemeye iletilmesi ve mahkeme kararının ardından gerçekleşebilecek.

Ne oldu?

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yakut hakkında sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle “birden fazla kişinin birlikte yağmalama” ve “kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma” hataları nedeniyle soruşturma başlattı. Yakut hakkında 25 Mayıs’ta kırmızı bülten yayımlandı.

konak-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu