Haber

Hasankeyf Kaymakamı Öztürk’ten “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” mesajı

Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” münasebetiyle bir ileti yayımladı.

Öztürk, iletisinde, hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk’ün, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkanlara rağmen milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik ettiğini belirtti.

Atatürk’ün en büyük idealinin Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler düzeyine çıkarmak olduğunu kaydeden Öztürk, şöyle devam etti:

“Bizler de Atatürk’ün gösterdiği istikamet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak ve ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği demokratik, laik ve toplumsal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi bütün kıymetleriyle yaşatıp, geliştirip gelecek kuşaklara devredeceğiz ve onlar da birebir azim ve kararlılıkla bu yolda çaba vereceklerdir. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Başkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu