Yaşam

Japonya’da deprem veya tayfun olursa otomatlar bedava yiyecek verecek

Depreme hazırlık tedbirlerini artırma kararı alan Japonya, büyük bir deprem veya tayfun durumunda otomatlar aracılığıyla ücretsiz yiyecek ve içecek sağlayacak.

The Guardian’da yer alan habere göre, ülkenin batı kıyısındaki Ako kentine şimdiden iki otomat yerleştirildi.

Önümüzdeki yıllarda yurdun iç ve güneybatı kıyılarını etkilemesi beklenen büyük depremden etkilenecek bölgeler arasında yer alan Ako’da konumlandırılan iki otomatta yaklaşık 300 şişe ve kutu içecek ve Beslenme desteği dahil 140 acil durum gıda maddesi.

Ancak otomatlar, tahliye sığınağı olarak belirlenen binalara yakın bir alana yerleştirildi.

https://twitter.com/guardian/status/1664485304034533376

Yerel basında çıkan haberlere göre şiddetli yağış uyarısı ve 7’den 5’i ve üzeri sarsıntı olması durumunda tahliye kararı alınması durumunda otomatların kilitleri otomatik olarak açılacak ve içerideki yiyecek ve içecekler güvenlik altına alınacak. ücretsiz olarak verilir.

Diğer zamanlarda, otomatlardaki yiyecekler para karşılığında satılacak.

Ako şehrinde bir fabrikaya sahip olan bir satış otomatı üreticisi olan Earth Corp. “Türünün ilk örneği” isimli şirketin temsilcisi gazeteye yaptığı açıklamada, otomatları tüm Japonya’ya yaymak istediklerini söyledi.

Temsilci, “Ülke genelinde otomatlar kurmak istiyoruz. Stokun sakinlerimizin emniyetini ve güvenliğini sağlamasını istiyoruz”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu