Haber

Kayseri’de düğün konvoyunun önünü kesen 3 sanık “gasp girişimi” iddiasıyla yargılanıyor

Kayseri’de arabayla düğün konvoyunun önünü keserek gelin ve damadın bulunduğu aracı gasbetmeye çalıştıkları öne sürülen 3 sanığın yargılanmasına başlandı.

3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuksuz sanıklar İ.A, K.K. ve B.H. ile öbür cürümden tutuklu olan müşteki damat M.K.C, babası S.C. ve K.Ç. ile taraf avukatları hazır bulundu.

Sanık İ.A. savunmasında, bahşiş almak gayesiyle araçlarıyla düğün konvoyuna katıldıklarını, sonrasında yanlış anlaşılma nedeniyle ortalarında hengame çıkığını belirterek, karşı tarafın kalabalık olmasından ötürü uzaklaşmaya çalışırken arabalarını durdurmaya çalışan müşteki S.C’yi bir mühlet sürüklediğini öne sürdü.

Sanık K.K. de ilkokul arkadaşı 2 sanıkla, bahşiş almak için düğün konvoyunu durdurmak istediklerini ve sonrasında ortalarında hengame çıktığını anlattı.

Sanık B.H. ise müştekilerden özür dileyerek, varsa ziyanlarını gidermek istediklerini belirtti.

Müşteki damat M.K.C. ise sanıkların en keyifli günlerini zehir ettiklerini kaydetti.

Olay sırasında gelinde düğünde takılan altınlar olduğunu anlatan M.C.K, “Bizi gasbetmelerinden korktuk. Zarf istemediler. Sonrasında hem benim hem de eşimin tarafı ‘bunlar senin belalıların’ diyerek beni suçladılar. Eşimle tartıştık. O nedenle şu anda cezaevindeyim. Yuvam yıkılıyor. Hepsinden şikayetçiyim.” diye konuştu.

Damadın babası S.C. de tanımadığı sanıkların 31 Ağustos 2021’de merkez Melikgazi ilçesi Kartal Kavşağı’nda düğün konvoyunun önünü kestiğini, ellerinde bıçakla, küfür ederek araçtan indiklerini söyledi.

Bu bireylerin bıçakla gelin arabasının camını kırmaya çalıştıklarını vurgulayan S.C, “Oğlumu ve gelinimi ördürmelerinden korktum. Yanlarına gidince bıçakla saldırdılar. Şehir eşkıyaları en mutlu günümüzü zehir ettiler. Araçlarında bulunanlar uyuşturucu kullandıklarını gösteriyordu. Bıçakla bizi gasbetmeye çalıştılar. Peşlerinden gidince beni araçlarıyla 30-40 metre sürüklediler. Yaralandım, şikayetçiyim.” diye konuştu.

Müşteki K.Ç. ise sanıkların yanlarında bulunan bıçakların sapı ile gelin arabasının camını kırarak içeriye girmeye çalıştıklarını lakin başaramadıklarını kaydetti.

Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu