Haber

Mansur Yavaş’tan canlı yayında çok konuşulacak sözler: Arama kurtarma çalışmaları sırasında kavga çıktı, görüntüler bende

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un programına konuk olarak açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen depremlerin ardından CHP heyetiyle deprem bölgesine giden isimler arasında yer alan Yavaş, arama kurtarma çalışmaları sırasında yaşananları anlattı.

“‘BİZ OUT’ MODUNA GİRİYORLAR”

Arama kurtarma çalışmaları sırasında çatışma çıktığını dile getiren Yavaş, “Her yerde bu tip başka görüntüler de var. Enkaz çalışmaları var onları da yayınlarız inşallah. Bir önceki depremde onlarla çekilmişti. Polis cipi ‘hızlı çıkın’ derler.

“GÖRÜNTÜLER VAR AMA SONRA PAYLAŞALIM”

Enkaza gelen sağlık görevlilerine kimse bir şey diyemiyor ama diğer üniformalılar gelince yanlış oluyor. Resmi arama kurtarma çalışmaları sırasında arbede çıktı. Resimleri var ama daha sonra paylaşacağım.

“KIZILAY’DAN GERİ ALAMADIK”

Kızılay’ın çadır satışına da değinen Yavaş, “Ben Kızılay’dan çadır almadım ama başka yerlerden almakta çok zorlandık. Hangisine gitsek hepsi AFAD’a bağlı dediler. Zar zor tedarik ettiğimiz 3 bin çadırı dağıttık, hala yaptırmaya devam ediyoruz ama Kızılay’dan.” İlk gün saat 06:00’da AFAD toplantısı yapıyoruz. Toplantı sırasında Kızılay da var. 35 tırımız Hatay’a gidiyor. ‘Kızılay’ın çadırını boş bırakmadan gönderelim’ dedik. ‘Harika olur’ dediler. “Elleri boş gittiler. Çadırları olsaydı çok daha hızlı Hatay’a götürürdük. Kamyonlarımız boşalana kadar götürürdük.”

dikili-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu