Haber

Öldürüldüğü Silahı Husumetlisine Kendisi Satmış

Kahramanmaraş’ta, para meselesi yüzünden tartıştığı 37 yaşındaki Harun Azkara’yı tabancayla öldüren 47 yaşındaki Mustafa Dörtbıyık hakkında, ‘kasten öldürme’ cürmünden ‘müebbet hapis’ cezası istemiyle dava açıldı. Dörtbıyık’ın cinayette kullandığı silahı, olaydan 1,5 ay önce, öldürdüğü Harun Azkara’dan 6 bin liraya satın aldığı ortaya çıktı.

Para sıkıntısı yüzünden birbiriyle tartıştılar

İsmetpaşa Mahallesi’nde 15 Eylül’de, Murat Dörtbıyık ile iş yerinde para sorunu yüzünden husumetli olduğu Harun Azkara ortasında tartışma çıktı. Tartışma hengameye dönüştü ve iş yeri dışında Mustafa Dörtbıyık, tabancasıyla Harun Azkara’ya peş peşe ateş edip kaçtı. Yaralanan Azkara, götürüldüğü hastanede doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Polis tarafından yakalanan Mustafa Dörtbıyık, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

“Bu silahı da Harun’dan 1,5 ay kadar evvel 6 bin liraya aldım”

Olayla ilgili soruşturmada, Mustafa Dörtbıyık hakkında, ‘kasten öldürme’ suçundan iddianame hazırlandı. 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, Mustafa Dörtbıyık’ın ifadelerine de yer verildi. Pişman olduğunu ve Harun Azkara’nın kendisine saldırarak hakaret ettiğini öne süren Dörtbıyık, şunları söyledi: ‘Beladan kaçmak için dükkan dışarısına çıktım, arkadan gelip dışarıda da bana saldırdı. Ben, onun yanında da silah olduğunu düşündüğüm için silahımı çekip Harun’a ateş ettim. Aslında dışarıda da hengame ederken Harun elini beline attı. Her ne kadar Harun’un üzerinden silah çıkmadıysa da muhtemelen arkadaşları silahı saklamıştır. Emniyete teslim ettiğim silahla Harun’u vurdum. Bu silahı da Harun’dan 1,5 ay kadar önce 6 bin liraya aldım’ 

İddianamede, şahit beyanları ve kamera kayıtlarının incelenmesinde, Mustafa Dörtbıyık’ın, Harun Azkara’nın kendisine hakaret edip silah çektiğine dair beyanlarının cürümden kurtulmaya yönelik olduğu belirtildi. Taammüden öldürme ile suçlanan Dörtbıyık’ın yargılanmasına ileriki günlerde başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu