Haber

Özgür Özel’in zaferi CHP’li Başarır’ı gururlandırdı

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’nda yapılan genel başkanlık seçiminde birinci türde salt çoğunluk sağlanamadığı için oylama ikinci türe bırakıldı. Saat 00.30’da başlayan 2. cinsiyet seçiminde oy verme işlemi 02.30’da tamamlandı. Oy sayımının ardından Özgür Özel’in 812 oy alarak CHP’nin yeni genel başkanı olduğu açıklandı. O sırada sahneye atlayan CHP’li Ali Uzman Başarır’ın sevinci kameralara yansıdı.

HAVAYA UÇTU

CHP’nin aylardır beklediği gün geldi ve büyük kurultay dün yapıldı. Kılıçdaroğlu ile Özgür Özel arasındaki yarışı ikinci turda 812 oy alan Özel kazandı. Sonuçların açıklanmasını beklerken Özel’in zafer haberini alan CHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sahneye koşarak havaya uçması an be an kaydedildi. Daha sonra Özel’in yeni başkan olduğu açıklandı.

ÖZGÜR ÖZEL KİMDİR?

Özel, 1974 yılında Manisa’da doğdu. Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamlayan Özel, 1999 yılında eczacılığa başladı. 2001-2001 yılları arasında Manisa Eczacılar Odası’nda bir dönem genel sekreter, iki dönem oda başkanlığı yaptı. 2007-2011 yılları arasında Türk Eczacıları Birliği’nde bir dönem sayman, iki dönem de genel sekreter olarak görev yaptı. Özel, 24, 25, 26, 27 ve 28. dönemlerde Manisa Milletvekili seçildi.

25., 26. ve 27. dönemlerde CHP Küme Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Özel, 28. dönemde CHP Küme Başkanlığı görevini üstlendi. Almanca ve İngilizce bilen Özel, evli ve bir çocuk babasıdır.

habertercan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu