Haber

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Gençlerle Bir Araya Geldi

Gençlerle bir araya gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “İdeallerinizden asla vazgeçmeyin. Birlikte hareket ederseniz ülkeyi ayağa kaldırırsınız” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde staj yapan lise ve üniversite öğrencileri, Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile görüşmeye geldi. Programda gençlere değerli tavsiyelerde bulunan Önder Büyükakın, “İdeallerinizden asla vazgeçmeyin. Bunu yapar ve birlikte hareket ederseniz ülkeyi birlikte ayağa kaldırırsınız. Kendinizi geliştirin, aranan adam olun. Yapmaya çalışın” dedi. büyük idealler uğruna bir şeyler.Size engel olmak isteyenlere kulak asmayın.Bildiğiniz yolda yürümeye devam edin.Yüksek ideallere inanan ve birlikte hareket eden insanlar olursanız ülke yükselmeye devam eder” dedi. söz konusu.

“Karar verirken seçim yapmak zorundayız”

Başkan Büyükakın sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir belediye başkanı olarak söyleyeceklerim var, bir büyüğüm olarak söyleyeceklerim var. Bir belediye başkanı olarak karar verirken seçim yapmak zorundayız. Verdiğiniz her karar, başka karar alınamaz demektir. Etkisi uzun yıllar sürecek olmasına rağmen Marmara Denizi’ni mi kurtaracağız yoksa başka bir şey mi?” Hadi yapalım? En gerçek cevap Marmara’yı kurtarmaktır. Popülist olanla doğru olan arasındaki direniş gücünüze bağlı olarak kısa vadeli gerçeklerle uzun vadeli doğruları eşleştiriyorsunuz. Popülist olmayanlar ülkelerini ve şehirlerini güzelleştiriyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ödül

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, öğrencilere sağladığı staj desteğiyle 2022 yılında ödül aldı. Başkan Büyükakın, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen E-İnsan Programı’nda ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. 2021 ve 2022’de 431 üniversite öğrencisi Büyükşehir’de staj yaparak kendilerini geliştirme fırsatı buldu. – KOCAELİ

bahsilihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu