Haber

Ayakkabı Hırsızları Apartmanda Yakalandı

Ayakkabı hırsızları kameralara yansıdı

Apartman sakini: “50 yaşındaydım, kapımdan ayakkabılarım çalınmadı”

BOLU – Bolu’da bir apartmana el sallayarak giren iki kadın, hayallerindeki ayakkabıları çalarak aynı konfor içinde apartmandan çıktı. Eşi ve çocuğundan ayakkabıları çalınan apartman sakini İlkay Bayrak, “50 yaşındayım, ayakkabılarım kapımdan henüz çalınmadı” dedi.

Olay, 2 gün önce akşam saatlerinde Beşkavaklar Mahallesi 4510 Sokak Cebeci Apartmanı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 kadın daha önce keşfettikleri bir apartmanın kapı kodunu tespit etti. Kapı kodunu öğrenen ve apartmanda kimseyi tanımayan iki kadın daha sonra apartmana girerek katları tek tek gezdi. Katları ziyaret eden hanımlar dışarıda gördükleri ayakkabılara gözlerini kısarak baktılar. Yapılan keşfin ardından apartmandan ayrılan bayanlar, yaklaşık 1 saat sonra tekrar apartmana geldi. Akşam rahatlıkla apartmana giren 2 kadın, daha önce hayal ettikleri ayakkabıları yanlarında getirdikleri çantalara koyarak hiçbir şey olmamış gibi tekrar apartmandan ayrıldı. Hanımların rahatlığı saniye saniye apartmanın güvenlik kameralarına yansıdı. Apartman sakinleri, güvenlik kamerası görüntüleriyle Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerine kabahatle suç duyurusunda bulundu. Polis ekipleri olayla ilgili hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

“Ayakkabıları çantaya koyup gidiyorlar”

Eşi ve çocuğundan ayakkabıları çalınan apartman sakini İlkay Bayrak, “2 kadın önce geliyorlar, 7-8 dakika keşif yapıyorlar. Ondan önce de kapıdaki kilidin şifresini öğreniyorlar. apartmanın girişinde.içinde keşif yapmışlar.daireye girerler.ayakkabılara bakarlar,1″1 saat sonra hava kararınca geri gelirler. Kollarında siyah çantalar var, ayakkabılarını o çantalara koyuyorlar ve gidiyorlar” dedi.

“Dairede kimse bilmiyor”

2 kadını apartmanda kimsenin tanımadığını belirten Bayrak, “Apartmanda kimse bilmiyor. Yabancılar. Tespit üzerine çaldılar. 50 yaşındayım, ayakkabılarım kapımdan çalınmadı. Eşimin ve çocuğumunkiler. ayakkabılar çalındı.”

armutlu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu